16.JÚN | BANSKÁ BYSTRICA

 
 
 

TANCOM PROTI RASIZMU

Tancom proti rasizmu je jedinečné tanečné podujatie, ktorého cieľom je búrať akékoľvek bariéry a predsudky rasového, či spoločenského pôvodu. Tanec je láska, ktorá spája ľudí, nerozdeľuje ich kvôli farbe pleti, spoločenskému statusu, veku, či pohlaviu.

 

7

ročníkov
2

súťaže
2

workshopy
200

úsmevov

 

Projekt od roku 2007-2012 organizoval Tanečný klub Element nepretržite každý rok. Na minulých ročníkoch TPR sa predstavili v Banskej Bystrici špičkoví tanečníci zo Slovenska i Česka, ktorí spojili svoje sily a zabojovali proti rasovému extrémizmu tancom. Medzi takýchto tanečníkov patrili napríklad Michal a Matej Zvara, Fero Bodnár, Andyboj, Miss Bibi, Ondro Švec, Miniboj, Miro Olšavský, Wahe, Tomáš Simon, ale i holandskí tanečníci Drosha a Stephan, či legenda Joseph Go. Akciu podporili i hypeman Osťo, Otec Mirec, ale i DJ Fazo, DJ Shimo, BJ Piggo. Po šesťročnej pauze myšlienku podujatia obnovujeme a zostávame verní pôvodnému konceptu.

KEDY: 16.6.2018 od 9,00hod.
KDE: Nákupné centrum Terminal Vlak-Bus-Shopping & Alterego klub, Banská Bystrica


#TPR2018

 

WORKSHOPY ZDARMA

Projekt pozostáva z viacerých projektov. Prvým z nich sú ranné tanečné workshopy pre verejnosť. Na workshopoch budú participovať známe osobnosti slovenskej tanečnej komunity, ktoré sú idolmi pre mnohé deti i mládež – napríklad aj Lady Mel, verejnosti známa najmä zo show Miliónový tanec. Tanečných lekcií sa môžu zúčastniť nielen tanečníci, ale i deti z detských domov, ktoré kvôli ťažkej sociálnej situácii nemajú v bežnom živote príležitosť zažiť akciu takéhoto druhu na vlastnej koži. Workshopy sú pre všetkých zúčastnených zadarmo. Na koncepte spolupracuje aj Základná škola u Filipa a detský domov Svetluška. Workshopy prebehnú v priestoroch nákupného centra Terminal Vlak-Bus-Shopping.

 
 

TANEČNÉ BATTLE

Ďalším komponentom podujatia sú popoludňajšie tanečné battle, resp. súboje dvojíc v kategórii HIP HOUSE+HOUSE v dvoch vekových skupinách – do 15 rokov a nad 15 rokov. Tanečné dvojice sa postupne prepracujú cez preselekciu až do top 8, ktoré následne súperia proti sebe. Z top 8 dvojíc vzíde víťaz, ktorý v prípade kategórie do 15 rokov vyhráva vecné ceny, v prípade vekovej kategórie nad 15 rokov rovnako aj finančnú odmenu 400 EUR. Postupujúcich, rovnako ako víťaza, vyberá porota. Akciu bude za mikrofónom doprevádzať Adam Kmeť a za gramcami DJ Shimo. Tanečné battle sa uskutočnia v bystrickom klube AlterEgo, ktorý nájdu návštevníci na Námestí SNP.

 

LINEUP

LADY MEL

NIKA

 

KAPI

SHIMO

ADAM KMEŤ

 

TANEČNÉ VYSTÚPENIE

Súčasťou eventu je aj vystúpenie banskobystrických tanečníkov z rôznych tanečných skupín ako znak toho, že okrem predsudkov treba búrať aj mýty o konkurencii a podporiť myšlienku jednoty. Tanec predsa spája, nerozdeľuje. Preto pri tejto príležitosti spájame sily s tanečníkmi z tanečných škôl K-Dance, G-fam, Missy Fellaz.

 

PARTNERI PODUJATIA
TERMINAL

MESTO BBBBSK
EMS BBALTEREGOBLACK APPLETHE LEGITS
SKOLA U FILIPASVETLUSKANo DealMissy Fellaz

 
 

ORGANIZÁTOR PODUJATIA

tkelement@tkelement.com

+421 948 035 893

Kapitulská 8, 974 01 Banská Bystrica

Fakturačné údaje: Tanečný klub ELEMENT, Smreková 23, 97405, Banská Bystrica
IČO:37898264, DIČ:2021739632, číslo účtu: SK4102000000002931787058


Back to Top